WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Opis Trasy Oraz Mapka

WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Projekt zakłada powstanie bezpiecznego szlaku rowerowego w oparciu o Wisłę. Będzie prowadził od źródeł Wisły- na tamie Jeziora Czernieńskiego w Wiśle do ujścia Wisły do Bałtyku. Szlak będzie prowadził głównie wiślanymi wałami, a przez tereny zabudowane – duże miasta, ścieżkami rowerowymi. Cały program ma za zadanie promocję cyklingu i regionów kraju wraz z produktami dla nich charakterystycznymi oraz zdrowego trybu życia.

Wiślana Trasa Rowerowa będzie przebiegała na terenie naszej gminy.

trasa_wislana_11

PRZEBIEG WIŚLANEJ TRASY ROWEROWEJ:

Trasa rozpoczyna się w Łączanach na przedłużeniu ulicy Długiej biegnącej z Ryczowa, po prawej stronie mijamy boisko sportowe, jedziemy wzdłuż wału, następnie skręcamy w prawo, jadąc prosto po lewej stronie mijamy Kościół w Łączanach. Następnie wyjeżdżamy na ulicę główną i kierujemy się w stronę Krakowa, przejeżdżamy przez most na Kanale Łączany-Skawina. Przed stopniem wodnym skręcamy w prawo, jedziemy wałem Wisły.

Jesteśmy w Chrząstowicach, jadąc prosto wzdłuż wału dojeżdżamy do końca asfaltu – wjeżdżamy na drogę nieutwardzoną, jesteśmy w Brzeźnicy przejeżdżamy przez przysiółek Kopań, skręcamy w lewo na drogę asfaltową, następnie w prawo drogą nieutwardzoną, jedziemy prosto, dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Skręcamy w lewo, asfaltem drogą prosto do promu, mijamy po prawej stawy. Przed promem skręcamy w lewo na drogę przy wale następnie skręcamy w lewo- wyjeżdżamy na drogę asfaltową. Jest to granica gminy Brzeźnica i gminy Skawina.

Ogółem trasa na terenie naszej Gminy wynosi 11,1 km długości.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170