Nowy samochód bojowy w Brzezince

FOTO GR OSP 13 stycznia bieżącego roku przed Remizą w Brzezince strażacy wraz z mieszkańcami wsi oficjalnie odebrali nowy samochód. Dzięki wsparciu finansowym Gminy Brzeźnica, strażacy ochotnicy z Brzezinki należący do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego wzbogacili się o samochód bojowy STAR 1466.

 

 

 

 

 

DSC03526 DSC03497

 

Na ten cel z budżetu Gminy Brzeźnica zostało przeznaczone 120 000,00 zł. Nowy nabytek wpłynie na większą mobilność oraz poprawi skuteczność działań strażaków.

 „Zakupiony pojazd to unikat w skali powiatu a nawet kraju. Samochód ten posiada napęd 6x6,wyposażony jest w sprzęt do działań bojowych oraz beczkę na wodę o pojemności 2500 litrów. Poprzez zastosowanie indywidualnych rozwiązań Star 1466 z silnikiem MAN wzmocnionym do 220 KM, mostami napędowymi, masztem oświetleniowym ledowym z pełną automatyką, jest jedynym w powiecie. Skonfigurowana zabudowa (na indywidualne zamówienie) całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej jest jedyną w Polsce- informuje Marek Lenart Prezes OSP w Brzezince”

 

  DSC03513

 

 

„ Jako Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Brzeźnicy widzę potrzebę sukcesywnego dosprzętowiania jednostek OSP na terenie gminy. Teraz przyszedł czas na pomoc dla OSP Brzezinki - mówi Bogusław Antos Wójt Gminy Brzeźnica”

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170