Matematyka w różnych zawodach

mFundacjaOd września do grudnia 2017 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Brzeźnicy będzie realizować projekt dofinansowany przez Fundację mBanku w ramach Programu mPOTĘGA „Matematyka w różnych zawodach”.

 

 

 

 

 

 

 

Adresatami projektu są uczniowie klas piątych i siódmych, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych naszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na użyteczność matematyki w życiu codziennym.

Projekt „Matematyka w różnych zawodach” powinien uświadomić uczniom, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma matematyka i że każdy musi się z nią zmierzyć niezależnie od swoich zdolności matematycznych oraz sympatii do tego przedmiotu. W czasie realizacji projektu pragnę pokazać uczniom praktyczne zastosowanie matematyki oraz uzmysłowić im, jaką rolę może odgrywać matematyka w przyszłości w ich życiu zawodowym i osobistym.

Dla każdej z klas zaplanowałam inne działanie i pokazanie innego oblicza matematyki.

W ramach zajęć pozalekcyjnych pójdziemy na wycieczkę do sklepu Avita, aby na miejscu zapoznać się z pracą kasjerki, zaplanować zakupy, zobaczyć, jakie są promocje i czy są one faktycznie opłacalne. Odwiedzimy Bank Spółdzielczy w Brzeźnicy. Zapoznamy się z jego ofertą i terminami bankowymi. Sprawdzimy, co słychać w naszej szkolnej kuchni – czy tam potrzebna jest znajomość matematyki. Matematyczne wędrówki zakończymyw Urzędzie Gminy Brzeźnica, gdzie zapoznamy się ze strukturą gminy, a uczniowie zobaczą, na czym polega praca w tej instytucji.

Zebrane materiały, dane statystyczne i informacje na temat naszej gminy zostaną wykorzystane na zajęciach pozalekcyjnych przy rozwiązywaniu zadań matematycznych.

W trakcie realizacji projektu odbędzie się również konkurs plastyczny dla uczniów „Świat okiem matematyka”, a jego zwycięzcy pojadą na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną.

 

O mPotędze

Program mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Kluczowym działaniem Fundacji jest Program mPotęga, do którego nabór odbywa się raz w roku.

Tegoroczna edycja zakończyła się dofinansowaniem rekordowej liczby wniosków. Aż 262 szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i wyższe uczelnie z całej Polski będą w 2017roku realizować projekty matematyczne dofinansowane w Programie mPotęga. Komisja konkursowa wybrała je spośród 771 zgłoszeń. Fundacja mBanku przekaże blisko 1,5 mln zł na ich realizację.

Koordynator projektu Anna Knapik

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170