Jubileusz 70 lat OSP i Orkiestry Dętej w Łączanach

1 (3) Bogata tradycja Jednostki OSP i Orkiestry Dętej była uroczyście świętowana 17 czerwca 2017 roku.

 

 

 

 

W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele władz Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele władz kościelnych, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy.

Gospodarze i przybyłe gościnnie jednostki wraz z pocztami sztandarowymi uformowały strażacką kolumnę pododdziałów, którą na uroczystą mszę świętą poprowadził kap. Bartłomiej Kowalski KP PSP Wadowice. W plener niosła się muzyka Orkiestry Dętęj.

Następnie wszyscy zgromadzili się na placu apelowym przed Domem Strażaka. Honorowi goście zajęli miejsca na podium. Przy dźwiękach hymnu narodowego wciągnięto flagę na maszt i rozpoczął się uroczysty apel wg strażackiego ceremoniału.

Z okazji Jubileuszu zostały wręczone zasłużonym druhnom i druhom odznaczenia państwowe i strażackie.

Po dokonaniu aktów dekoracji nadszedł czas przemówień honorowych gości. Były gratulacje i życzenia. W finale uroczystości do zebranych zwrócił się Wójt Gminy wraz z Przewodniczącą Rady Gminy. Wręczyli Jubilatom listy gratulacyjne i pamiątkowe statuetki.

Przybyli goście i mieszkańcy mogli upamiętnić swój udział w uroczystości poprzez wpis do księgi pamiątkowej. Wieczorem odbył się strażacki festyn. Świętowano w plenerze na Placu Św.Floriana przy Domu Strażaka w Łączanach.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170