Otwarcie XII Królewskiego Flisu na Wiśle

Otwarcie flisu na Wiśle 2017 max1

W sobotę 29 kwietnia 2017 r. w ramach projektu "Polsko - Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych" miało miejsce Otwarcie XII Królewskiego Flisu na Wiśle na przystani kajakowej w Łączanach.

 

 

 

 

 

Uroczystości rozpoczęły się od opowieści szypra Jarosława Kałuży o Wiśle, galarach i flisakach... XII Królewski Flis na Wiśle oficjalnie otwarł Czesław Wójcik - najstarszy flisak z Łączan. Imprezę uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP z Łączan, oraz z Tłuczani. Tak jak w ubiegłym roku nie zabrakło zuchów z 17 Gromady Zuchowej "Dzielne Lwy" z Brzeźnicy. W tym roku zaprosili do wspólnej zabawy 15 Gromadę Zuchową "Wodni Przyjaciele" z Woźnik i Choczni. Wśród zaproszonych gości była także grupa Słowaków z Gminy Divina. W imprezie wzięli udział również mieszkańcy. Główną atrakcją były rejsy galarem z Łączan do Brzeźnicy, gdzie uczestnicy rejsu mogli oglądać wystawę poświęconą historii łączańskiego flisactwa. Na koniec był ciepły posiłek oraz ognisko.

Projekt realizowany jest przez Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Partnerem projektu jest Gmina Divina.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 na realizację mikroprojektu "Polsko-Słowacki rok obrzędów i zwyczajów w cyklu wydarzeń kulturalno-turystycznych".

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170