Z ziemi polskiej do Włoch i ...z powrotem

img016 Padwa, Werona, Rzym i niewielka miejscowość Raldon koło Werony, to miejsca, które odwiedzili uczestnicy turystyczno-pielgrzymkowo-sportowego wyjazdu do Włoch, zorganizowanego przez Klub POBIEDR w dniach od 30 marca do 3 kwietnia.

 

 

 

 

 

  img098

Uczestnikami wyjazdu byli zawodnicy z rocznika 2003 - 2004, przedstawiciele samorządu Gminy Brzeźnica, Parafii w Paszkówce, Zarządu PUKS POBIEDR, rodzice i opiekunowie. Jednym z głównych wydarzeń na włoskiej ziemi był Turniej Piłkarski w Raldon, pomiędzy zawodnikami PUKS POBIEDR, a dwiema drużynami Włoskimi:

ACD RALDON i AC POZZO. Zawodnicy z Paszkówki okazali się niepokonanymi i zwyciężyli 5-0 (z ACD RALDON) i 8-0 (z AC POZZO) zdobywając pierwsze miejsce i piękny puchar.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Brzeźnica przekazał na ręce Burmistrza San Gioanni Lupatoto pana Attilio Gastaldello zaproszenie do odwiedzenia gminy, wyrażając nadzieję na rozpoczęcie trwałej współpracy pomiędzy naszymi regionami.

Turniej i nocleg w Raldon były też świetną okazją do poznania miejsc, gdzie pracują w sezonie letnim przy zbiorach truskawek, min. mieszkańcy naszej gminy. W niedzielę 2 kwietnia dużym przeżyciem dla wszystkich była modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II w 12 rocznicę jego śmierci oraz zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i zabytków Rzymu.

Dzięki spotkaniu z dziennikarką TVP na Placu św. Piotra, o wyjeździe parafialnego klubu POBIEDR do Włoch dowiedziała się cała Polska. Niedzielna  msza św, w polskim kościele św. Stanisława była tym bardziej polska, bo odprawiana przez księdza Artura Głąba oraz studiującego w Rzymie naszego parafianina, ks. Mirosława Cichonia. Wcześniejsze dni - piątek i sobota, były również wypełnione zwiedzaniem - Padwy z zapadającą w pamięć bazyliką św. Antoniego i Werony ze sławnym balkonem w domu Julii.

Był też sportowy akcent - stadion klubowy (wspólny) Chievo Verona i Hellas Verona. 

galeriaZdjęcia: Padwa,   Powitanie i nocleg w Raldon,    Zwiedzanie stadionu w Weronie,   Zwiedzanie zabytków Werony,    Turniej w Raldon,    Rzym i Watykan

 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom prywatnym, instytucjom i firmom za pomoc merytoryczną oraz wsparcie finansowe i rzeczowe w zorganizowaniu wyjazdu oraz turnieju:

- Damiano Valerio i Barbara Cymerkiewicz - gospodarze pobytu grupy w Raldon.

- Attilio Gastaldello - burmistrz San Giovanni Lupatoto

- drużyny ACD Raldon i AC Pozzo

- Krystyna Wyroba - Koordynator całego przedsięwzięcia, Krzysztof Wyroba

- Marek Faber - pilot i przewodnik

- Biuro Turystyczne Avanti Travel ze Skawiny

- Urząd Gminy w Brzeźnicy

- Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos

- Ks. proboszcz Parafii w Paszkówce - Marek Holota

- Ks. Artur Głąb

- Pani Maria  ze Słowacji

- Pani Renata z Krzęcina

- Mirosław Bańdo

- Edyta i Grzegorz Babscy

- Firma Conhpol - Henryk Konopka

- Agencja Ubezpieczeniowa LIDER Łukasz Kurnik

- Wiesława Jarguz

- Renata Gajos

- Piotr Kajfasz

- Adam Kutermak - sędzia piłkarski

- Grzegorz Wojtas

- Artur Znaj, Paweł Wadowski, Łukasz Łasak - trenerzy

- Szymon Jaskuła - fizjoterapeuta

- Drużyna PUKS POBEDR

 

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Babski

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170