PUKS „Pobiedr” rozwija skrzydła

DSC07552 ART Dnia 22.02.2017r. w Sali USC odbyło się spotkanie Wójta Gminy Brzeźnica z przedstawicielami Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pobiedr” w Paszkówce.

 

 

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli Prezes Klubu Wiesław Jaskuła, Trener Paweł Wadowski, Radny Gminy Brzeźnica Krzysztof Wyroba, reprezentant rodziców Dariusz Dyrga oraz – wychowankowie klubu - grupa trampkarzy, którzy związani są z klubem od początku jego istnienia. Jeszcze pięć lat temu zaczynali swoją piłkarską przygodę, obecnie grają w I Lidze Trampkarzy Małopolski Zachodniej. Wizyta była okazją do podsumowania pięciu lat działalności klubu. Młodzi sportowcy w podziękowaniu za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali z rąk Wójta pamiątkowe dyplomy. „Składam serdeczne podziękowania i gratuluję całokształtu osiągnięć sportowych w ramach PUKS „Pobiedr”. Dziękuję w imieniu samorządu gminy Brzeźnica za promocję gminy Brzeźnica w regionie poprzez udział w sportowych rozgrywkach. Życzę satysfakcji zarówno z wygranych meczy jak i sportowej rywalizacji” mówił do młodych adeptów piłkarskich wójt Bogusław Antos. Z kolei przedstawiciele PUKS „Pobiedr” podziękowali panu Wójtowi za wspieranie działań statutowych podejmowanych przez klub.

Przypomnijmy, klub jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów szkół, rodziców uczniów, nauczycieli i sympatyków. Jego celem jest propagowanie, upowszechnianie i organizowanie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie było również okazją do przekazania dobrej wiadomości o pozyskaniu przez klub za pośrednictwem Stowarzyszenie Dolina Karpia środków unijnych wysokości 300 000,00 zł na budowę Centrum Rekreacyjno - Turystycznego w Bęczynie. Obecnie brak odpowiedniego zaplecza PUKS „Pobiedr” znacznie utrudnia działalność, zaś samym uczestnikom przysparza wiele niedogodności. Dzięki tej inwestycji klub zyska zaplecze dla realizowania swojej działalności. Obiekt oprócz pełnienia funkcji rekreacyjnych, sportowych, społeczno-kulturalnych oraz turystycznych stanowił będzie gotową bazę do realizowania działań statutowych PUKS tj. sekcji piłki nożnej, szachowej, tanecznej, turystycznej, tenisa stołowego czy zajęć rytmicznych.

Po zrealizowaniu zamierzonych działań już w przyszłym roku działacze Klubu i lokalna społeczność będą mogli cieszyć się nowym obiektem.


 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170