Jasełka pt. „I nikt was nie przyjął ?”

1-3 W niedzielne popołudnie 22 stycznia o godz. 14.00 w Wiejskim Domu Kultury w Paszkówce Grupa Młodzieżowa działająca przy parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce zaprezentowała mieszkańcom przedstawienie jasełkowe pt.„I nikt was nie przyjął?”.

 

 

 

 

 

Młodzi aktorzy przygotowali nowoczesny spektakl we własnym opracowaniu, reżyserii i scenografii. Na scenie zamiast biblijnych postaci pojawili się ludzie ze współczesnego świata, którzy spotykając parę młodych ludzi oczekujących dziecka, mieli szansę odnaleźć w sobie odrobinę dobra i okazać serce bardziej potrzebującym.

Takie zetknięcie się z biedą okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Niestety nie wszyscy zdali ten egzamin pozytywnie. Treść przedstawienia skłoniła obecnych do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie, a trafne odzwierciedlenie rzeczywistości często powodowało, że oglądający uśmiechali się i potakiwali głowami.

Ta ciekawa inicjatywa zgromadziła na sali WDK w Paszkówce wiele osób, które przy poczęstunku mogły jeszcze raz zagłębić się w tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170