Stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej

SA Małgorzata Szymańska – laureatka wielu konkursów plastycznych, otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso w kategorii stypendium artystyczne. 14 grudnia w Auli Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta Gala Stypendialna, podczas której wręczono pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

 

 

 

Sapere Auso to Małopolska Fundacja Stypendialna powołana przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Jej głównym celem jest poprawa szans edukacyjnych młodzieży oraz promocji młodzieży szczególnie uzdolnionej mieszkającej na terenie Województwa Małopolskiego. Stypendia udzielane przez Sapere Auso skierowane są przede wszystkim do młodzieży uzdolnionej i aktywnej edukacyjnie, mogącej pochwalić się szczególnymi osiągnięciami na polu działalności naukowej, kulturalnej, sportowej lub ekologicznej.

Przypomnijmy, że Małgorzata uczęszcza na zajęcia plastyczne do Pracowni Twórczej BĘ202, a swoją przygodę z malowaniem rozpoczęła od zajęć plastycznych w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych na poziomie krajowym i lokalnym. W 2015 roku otrzymała nagrodę Talent 2015 w przeglądzie artystycznym organizowanym przez Wadowickie Centrum Kultury. Otrzymanie stypendium artystycznego pozwoli jej na świadome korzystanie z dóbr szeroko pojętej kultury oraz będzie motywacją do dalszej pracy.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170