11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2016 max1

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie w całej Polsce. To bardzo ważna data dla wszystkich Polaków.

 

 

 

 

 

 

 

Aby uczcić 98.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów dzici, młodzież i dorośli z Gminy Brzeźnica zebrali się 11 listopada 2016 r. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy, aby wziąść udział w Eucharystii sprawowanej za ojczyznę i odprawionej przez księdza proboszcza Adama Lenarta.

Po zakończeniu liturgii zebrani przemaszerowali pod pomnik „Ku czci poległych za Ojczyznę”. Korowód prowadziła Orkiestra Dęta z Sosnowic pod batutą Gabrieli Jaskierni. W korowadzie szli przedstawiciele władz gminy - Wójt Bogusław Antos, Przewodnicząca Rady Jadwiga Kozioł, wiceprzewodniczący Kazimierz Pacułt, radni: Ewa Bartosz, Barbara Ewiak, Bogumiła Mocała, Adam Kutermak, Mateusz Wełna-Kozioł, Władysław Odrobina, Krzysztof Wyroba oraz sołtysi, dyrektorzy szkół z terenu gminy, a także radni powiatowi Franciszek Żmuda i Mirosława Zybek. Uroczysty apel przed pomnikiem poprowadził dh Zbigniew Herzyk, a honorową wartę pełnili harcerze 51 Drużyny Harcerskiej "Wędrownicy" z Brzeźnicy. W gminnych obchodach odzyskania niepodległości udział wzięły reprezentacje szkół z pocztami sztandarowymi, a także poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzezinki, Brzeźnicy i Polskiego Stonnictwa Ludowego. Hołd poległym za Ojczyznę złożyły również zuchy 17 Gromady Zuchowej "Dzielne Lwy" z Brzeźnicy. Obchody zakończyły się częścią artystyczną przygotowaną przez kl. Va Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy pod opieką Eweliny Woźniczki. Na zakończenie tegorocznych obchodów zaśpiewał prowadzony przez Magdalenę Stanisz zespół "Czerwone Korale".

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170