Projekt Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Paszkówce

Erasmus-logo

Miło jest nam poinformować wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Paszkówce, że szkole został przyznany projekt Erasmus+, który będzie realizowany w latach 2016-2019.

 

Tytuł projektu to: Manual Skills in 3.0 Web Age

W projekcie będą współpracowały szkoły z Grecji, Anglii, Portugalii oraz Włoch. Celem projektu jest połączenie umiejętności manualnych z umiejętnościami komputerowymi. Zadaniem uczniów będzie samodzielne planowanie, projektowanie i wykonywanie swoich zadań. Nauczą się rozwiązywać problemy poprzez stawianie hipotez , udowadnianie ich wykorzystując cyfrowe umiejętności, które zostaną wykorzystane do konkretnych rozwiązań. Uczniowie będą uczestniczyć wraz ze swoimi rówieśnikami z krajów partnerskich w różnorodnych warsztatach , podczas których będą tworzyć np. nowe zabawki, bądź naprawiać stare, demontować rzeczy, dzięki czemu uzyskają odpowiedź: Jak to jest zrobione? Kreatywność, motywacja, rozwijanie poczucia własnej wartości, używanie języka angielskiego w kontekście, wdrażanie własnych strategii oraz umiejętność samodzielnego znajdywania rozwiązań to główne cele projektu.

Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. 

ERASMUS

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170