Rowerowa ścieżka na wałach wiślanych

Sciezka wal

Na terenie Gminy Brzeźnica rozpoczęto prace remontowo – budowlane w ramach Budowy I etapu Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych w Województwie Małopolskim – WTR na odcinku od gminy Brzeszcze do gminy Skawina.

 

 

 

 

W ramach budowy tego szlaku rowerowego w miejscowościach Brzeźnicy i Chrząstowicach zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa na wale wiślanym oraz częściowo obok wału po istniejącej drodze. W ramach projektu przy współfinansowaniu środkami samorządu Gminy Brzeźnica zostanie również wyremontowany most zlokalizowany w ciągu tej trasy.

Wiślana Trasa Rowerowa ma połączyć Beskidy z Bałtykiem (trasa główna oraz regionalne i lokalne odcinki łącznikowe mają liczyć łącznie ok. 1300 km i ma być najdłuższym szlak rowerowy w Polsce. Będzie łączył obiekty o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej.

Firma Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie realizuje jej fragment długości 84 km od Brzeszcz do Skawiny. Znaczna część tej trasy ma przebiegać po wałach.

Całą trasą, w tym drogą po wałach, można będzie przejechać dopiero pod koniec roku, bo wykonawca ma czas na jej zrealizowanie do grudnia.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170