Gmina Brzeźnica kolejny rok realizuje projekt nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych

plakat1

Gmina Brzeźnica kolejny raz otrzymała dofinansowanie z Urzędu Województwa Małopolskiego na współfinansowanie pozalekcyjnych zajęć nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w ramach Zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. 

 

 

 

 

 

 

 

Od września do początku grudnia jak Cooku we wszystkich sześciu szkołach podstawowych Gminy Brzeźnica realizowana jest kolejna edycja projektu „Już pływam”. W zajęciach uczestniczy 120 uczniów z klas I-VI nieumiejących pływać. Lekcje odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w 15-sto osobowych grupach. Każda grupa uczestniczyć będzie w 10 zajęciach, trwających 2 godziny lekcyjne na pływalni „Delfin” w Wadowicach. W ramach projektu zapewniony jest wstęp na basen, instruktor nauki pływania transport, ubezpieczenie uczestników i opiekunowie. Całkowity koszt finansowy realizacji projektu wynosi 48 400,00 zł. Dotacja z Województwa Małopolskiego to 31,40% tej kwoty natomiast pozostała część środków pochodzi z budżetu gminy oraz wpłat rodziców.

Celem projektu jest nabycie przez uczestników nowych umiejętności, szczególnie opanowanie podstawowych technik pływania, profilaktyka wad postawy i zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170