100 latka w Tłuczani

Wiad 100 Lat 2016 Pani Maria Curzydło z Tłuczani obchodziła niecodzienny Jubileusz. W dniu 7 września 2016 roku ukończyła 100 lat życia.

 

 

 

 

 

 

W związku z tym pięknym Jubileuszem w dniu 08 września 2016 roku z wizytą do Zacnej Jubilatki przybyli: Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, Przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica Jadwiga Kozioł, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzeźnicy Jolanta Baca. W Uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wadowicach: Kierownik Oddziału Dariusz Gawęda, Krystyna Zielińska oraz rodzina Jubilatki. Wójt Gminy złożył Dostojnej Jubilatce życzenia wielu lat życia w szczęściu zdrowiu i pomyślności oraz wręczył listy gratulacyjne władz samorządowych Gminy Brzeźnica, Premier Rzeczypospolitej Polskiej Beaty Szydło, Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha. Podarował również Jubilatce kosz kwiatów. Do życzeń dołączyły się: Przewodnicząca Rady Gminy, która wręczyła Jubilatce okolicznościowy upominek i Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jolanta Baca. Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wadowicach wręczyli Jubilatce list gratulacyjny od Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie oraz wiązankę kwiatów.

Pani Maria Curzydło urodziła się w Lackawannie, dzielnicy Nowego Jorku. Wraz z rodzicami i rodzeństwem w latach dwudziestych przyjechała do Polski do Tłuczani, gdzie mieszka do tej pory. W 1935 roku wyszła za mąż. Urodziła piątkę dzieci. Los nie oszczędził jej przykrych przeżyć. Cały czas wraz ze swoim mężem ciężko pracowała na roli, by utrzymać rodzinę, zmagała się z I i II wojną światową, straciła męża i dwójkę synów. Obecnie jest otoczona troskliwą opieką wnuka i jego rodziny. Ma 15 wnuków i 16 prawnuków. Cały czas jednak wraca wspomnieniami do swojego dzieciństwa i młodości. Jest najstarszą seniorką rodu, jej rodzeństwo już nie żyje.

Uczestnicy tej wzruszającej i niecodziennej uroczystości zaśpiewali Dostojnej Jubilatce „200 lat” oraz życzyli kolejnych lat życia w zdrowiu i pomyślności.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170