Światowe Dni Młodzieży 2016

SDM

Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie rozpoczęte.

Zapoczątkowane w 1985 r. z inicjatywy Jana Pawła II odbywają się co trzy lata skupiają młodzież z całego świata na religijnym festiwalu.

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze takie wydarzenie w naszym kraju miało miejsce w Częstochowie 1991 r .Tym razem ta wspaniała uroczystość odbędzie się w Krakowie. Od wielu lat czekano na ten tydzień, od miesięcy trwały intensywne przygotowania przed przybyciem Ojca Świętego i pielgrzymów z całego świata. Przyjeżdżają z różnych stron świata, mówią w różnych językach, mają różne kolory skór i kulturę ale łączy ich jedno … modlitwa, religia, ten sam uśmiech na twarzy. Od kilku dni wszyscy tworzymy jedną wielka międzynarodową rodzinę. W naszej gminie gościmy pielgrzymów z Włoch, Rosji i naszych rodaków z Polski. Z kościołów dobiegają słowa z katechez, na ulicach mijamy uśmiechniętych pielgrzymów, którzy zwiedzają naszą okolicę, a wieczorem wspólnie biesiadują przy ogniskach śpiewając znane religijne melodie w różnych językach. Każda parafia z naszej gminy zadbała o to by przez te kilka dni wszyscy czuli się jak u siebie w domu. W Paszkówce ksiądz proboszcz wręczył pielgrzymom z Włoch klucz do parafii i przywitał ich tradycyjnie chlebem i solą. Pielgrzymi którzy zamieszkali w Marcyporebie piszą o mieszkańcach „ Już dawno nie spotkaliśmy tak miłych i życzliwych osób jak tutaj”. Wolontariusze, wszyscy mieszkańcy, instytucje i organizacje społeczne wkładają dużo serca by nasi goście mogli przeżyć jak najlepiej święto całego świata, które odbywa się zaledwie kilkanaście kilometrów od naszej gminy.

 

Zapraszamy do odwiedzania poniższych linków na których są relacjonowane na bieżąco wydarzenia z ŚDM które maja miejsce na terenie naszych gminnych miejscowości.

-  https://www.facebook.com/domintegracji/?fref=ts

-  https://www.facebook.com/%C5%9ADM-Marcypor%C4%99ba-981449628550046/?fref=ts

-  https://www.facebook.com/Szkolne-Ko%C5%82o-PCK-Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-w-Brze%C5%BAnicy-360654293948890

-  https://www.facebook.com/Parafia-%C5%81%C4%85czany-133001083530244

Jeśli ktoś chciałby podzielić z nami zdjęciami i innymi materiałami z ŚDM to prosimy o przesłanie na nasz adres ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) informacji a my zamieścimy link na naszych mediach.

  1. FOTOGALERIA     Grupa pielgrzymów w oczekiwaniu na przyjazd Papieża Franciszka zwiedzająca teren Gminy Brzeźnica wraz z wolontaiuszami z Brzeźnicy.
 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170