Jubileusz 50 lat małżeństwa

DSC 1183 Wiad Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał małżonkom z gminy Brzeźnica, którzy zawarli związek małżeński w 1965 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się w niedzielę 26 czerwca 2016 r. w sali Spichlerza Książki w Brzeźnicy. Organizatorem był Wójt Gminy Brzeźnica.

 

 

 

 

 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa rozpoczął się od Mszy św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy. W intencji Jubilatów modlili się księża uczestniczący w koncelebrze: proboszcz ks. Adam Lenart, ojciec Franciszkanin, który przywiózł w tym dniu relikwie błogosławionych misjonarzy z Peru do kościoła w Brzeźnicy, ks. dr Andrzej Scąber- syn pary Jubilatów z Łączan, ks. Jacek Kucz.

Po Mszy św. Jubilaci przeszli do Spichlerza Książki. Dostojnych Jubilatów przywitał Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos; złożył Jubilatom gratulacje i podziękowania, że trwając w miłości i wspierając się wzajemnie dają przykład młodym pokoleniom. Po czym odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń. Odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Jubilatom Wójt Gminy Brzeźnica wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Brzeźnica Jadwigą Kozioł i Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzeźnicy Jolantą Bacą. Jubilaci otrzymali także dyplomy gratulacyjne, wiązanki kwiatów i okolicznościowe upominki.   Po symbolicznej lampce szampana przy dźwiękach "Marszu Mendelsona" Wójt Gminy zaprosił Jubilatów na uroczysty obiad.

W spotkaniu uczestniczyło 12 par małżeńskich z 14 zaproszonych.

Jubilaci 50-lecia małżeństwa w gminie Brzeźnica, uhonorowani medalami w 2016 r.:
Stefania i Rudolf Ciapa z Tłuczani,

Anna i Józef Ciernia z Paszkówki,

Karolina i Władysław Górka z Łączan,

Stanisława i Jan Gromala z Brzeźnicy,

Bronisława i Józef Jończyk z Bęczyna,

Genowefa i Franciszek Opyrchał z Paszkówki,

Maria i Józef Orzechowscy z Kopytówki,

Anna i Edward Prędeccy z Brzeźnicy,

Krystyna i Józef Rybarczyk z Łączan,

Stanisława i Józef Rybarczyk z Łączan,

Antonina i Medard Scąber z Łączan,

Krystyna i Bronisław Wąsiołek z Sosnowic,

Maria i Ryszard Woźniczka z Kossowej,

Karolina i Czesław Żyła z Bęczyna.


Dla podkreślenia dostojnej chwili odbył się kameralny koncert w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Encore. Melodia klasycznych instrumentów i oryginalne wnętrze odrestaurowanego XIX-wiecznego spichlerza stworzyło oryginalną oprawę uroczystości.

Pozdrawiamy Wszystkich Jubilatów i składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, radości z owoców życia i świętowania kolejnych rocznic małżeńskich.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz


/ Jolanta Baca /

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170