Przewodnik o ptakach i wycieczki dla dzieci

1

We wrześniu 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy zrealizowała projekt, w ramach, którego wydano przewodnik pt. „Ścieżka ornitologiczna w Łączanach”.

 

 

 

 

 

Publikacja została m.in. wykorzystana i rozdana dzieciom na lekcjach przyrody w terenie, które były zorganizowane wspólnie ze szkołami podstawowymi z gminy Brzeźnica. Ponadto odbyło się spotkanie z ornitologiem dr. Kazimierzem Walaszem z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, który jest autorem treści nowo wydanej książki.

Przewodnik promuje atuty ornitologiczne gminy Brzeźnica, a szczególnie Wisły w Łączanach, która jest miejscem dogodnym do obserwacji ptaków. Teren znany jest od dawna na mapie ornitologicznej Polski, ale do tej pory nie było publikacji, która bazując na wieloletnich badaniach dostarczałaby konkretnych informacji. Zamieszczona w książce mapka jest ułatwieniem dla poruszania się w rejonie Wisły i kanału w Łączanach. Warto dodać, że bogato ilustrowany przewodnik może być wykorzystany w dowolnym miejscu w przyrodzie do rozpoznawania ptaków. Książka ukazała się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica.

 

2 3 4 5

 

 

 

Projekt pn. „Przygotowanie opracowania i wydanie przewodnika pt. Ścieżka ornitologiczna w Łączanach”, współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach Programu Priorytetowego – Edukacja Ekologiczna.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170