120 lat edukacji w Łączanach

DSC 9194 w W sobotę 7 listopada 2015 r. uroczyście obchodzono 120 lat edukacji w Łączanach. Pierwsza jednoklasowa szkoła powstała w 1895 r., a jej tradycje kontynuuje współcześnie Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach.

 

 

 

 


W czasie Mszy św. koncelebrowanej kazanie wygłosił ks. Michał Kliś, były proboszcz parafii w Łączanach. W homilii przypomniał historię oświaty w Łączanach i podkreślił duży wkład mieszkańców w rozwój bazy szkolnej na przestrzeni lat.

Z kościoła społeczność szkolna, zaproszeni goście i mieszkańcy Łączan przeszli w akompaniamencie uroczystego marsza, granego przez orkiestrę strażacką OSP w Łączanach do szkoły. Tutaj nadszedł czas na oficjalne przemówienia, które rozpoczęła pani dyrektor Beata Chmielowska, witając serdecznie wszystkich gości.

Z okolicznościowym słowem wystąpili: Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos, Starosta Powiatu Wadowickiego Bartosz Kaliński, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Elżbieta Kowalczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Brzeźnica Jadwiga Kozioł, Dyrektor Szkoły w Łączanach w latach (1984-2002) Stanisława Brania. Następnie odbyła się bogata część artystyczna, której ilustracją są zamieszczone poniżej zdjęcia.

 

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

Agnieszka Kutermak

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170