Odblaskowa Szkoła w Sosnowicach

1 w

Już po raz szósty Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie i Małopolskie Kuratorium Oświaty zorganizowały konkurs ODBLASKOWA SZKOŁA.

 

 

 

 

 

 

Celem akcji jest stała poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

W bieżącym roku szkolnym do udziału w konkursie przystąpiła również Szkoła Podstawowa w Sosnowicach.

Każdy kierowca wie, jak ważne jest, by piesi na drodze byli widoczni. Dlatego też nauczyciele edukują dzieci w tym zakresie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe i inne odblaskowe elementy.

W szkole odbyły się spotkania z policjantami z posterunku policji w Brzeźnicy i inspektorem straży miejskiej w Skawinie.

Szkoła zorganizowała też liczne imprezy propagujące używanie odblasków. Uczniowie klas 2. i 3. wykonali ulotki i wręczali je kierowcom na przyszkolnych parkingach, przy okazji sprawdzając, czy wszystkie dzieci są przewożone w bezpiecznych fotelikach.

Każda klasa udała się na wycieczkę, podczas której dzieci utrwalały właściwe zachowanie się na drodze.

Odbyły się konkursy: wiedzy o bezpieczeństwie na drogach, plastyczny, konkurs piosenki i konkurs na wiersz o odblaskach.

W każdej sali lekcyjnej uczniowie wykonali gazetkę tematyczną.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet każdego wychowawcy, wszyscy, więc włączyli się w realizację zadań konkursowych i propagowali ideę używania elementów odblaskowych, nie wyłączając księdza katechety, który zorganizował w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Paszkówce wspólną modlitwę w intencji użytkowników dróg.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym. Wymaga dużego zaangażowania ze strony rodziców i nauczycieli. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

 

1 w (1) (Kopiowanie) 1 w (2) (Kopiowanie) 1 w (3) (Kopiowanie) 1 w (4) (Kopiowanie) 1 w (5) (Kopiowanie) 1 w (6) (Kopiowanie)

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170