Gmina Brzeźnica po raz kolejny realizuje projekt „Już Pływam"

 

juz plywam baner internet 20x4cm

 

Gmina Brzeźnica po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na realizację pozalekcyjnych zajęć nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w ramach Zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży. 

 

Od połowy września do końca listopada br. we wszystkich sześciu szkołach podstawowych Gminy Brzeźnica realizowana jest kolejna edycja projektu „Już pływam”. W zajęciach uczestniczy 120 uczniów z klas I-VI nieumiejących pływać. Lekcje odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w 15-sto osobowych grupach. Każda grupa uczestniczyć będzie w 10 zajęciach, trwających 2 godziny lekcyjne na pływalni „Delfin” w Wadowicach. W ramach projektu zapewniony jest zakup karnetów na basen, opiekun, instruktor oraz koszty związane z transportem i ubezpieczeniem uczestników. Całkowity koszt finansowy realizacji projektu wynosi 46 440,00zł. Dotacja z Województwa Małopolskiego to 30% tej kwoty natomiast pozostała część środków pochodzi z budżetu gminy oraz wpłat rodziców.

Celem projektu jest nabycie przez uczestników nowych umiejętności, szczególnie opanowanie podstawowych technik pływania, profilaktyka wad postawy i zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170