IX Rajd Integracyjno – Profilaktyczny dla klas I Gimnazjum w Brzeźnicy

Button RajdJuż po raz dziewiąty odbył się Rajd Integracyjno – Profilaktyczny dla pierwszych klas Gimnazjum. Trasa rajdu biegła polsko – słowacką ścieżką przyrodniczą przez Pasmo Draboż do Domu polsko – słowackiego w Bachorowicach.

 

 

 

 

 

 

W tegoroczny rajd włączone zostały działania uczniów realizujących projekt PODRÓŻE KULINARNE PO GMINIE BRZEŹNICA. Projekt CULINARY TRAVELS ACROSS BRZEŹNICA COMMUNITY realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Dzień przed rajdem Kulinarni Podróżnicy przygotowali słodką przekąskę dla kolegów z klas pierwszych – pysznymi kuleczkami z mielonych ciastek, czekolady, orzechów i kokosu częstowali pierwszaków. Nie zabrakło akcentu amerykańskiego – talerze z kuleczkami ozdobione były amerykańskimi flagami. Odpoczynek i przekąska nastąpiły po kilkukilometrowym spacerze, w trakcie, którego uczniowie wykonywali zadania związane
z profilaktyką uzależnień, przygotowywali prezentacje klas oraz rozwiązywali dwa zadania
w języku angielskim. Po podsumowaniu wszystkich zadań, okazało się, że najlepszymi anglistami są uczniowie klasy Ia, natomiast klasa Ic najlepiej się zaprezentowała i bezbłędnie rozwiązała zadania z profilaktyki. W nagrodę dostali jeden dzień „bez pytania”. J
Wszystkim uczniom i wychowawcom gratulujemy!!!

Organizacja Rajdu była możliwa dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Brzeźnicy, która jak co roku ufundowała dla uczniów pamiątkowe buttony oraz słodki poczęstunek.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

Opracowanie:

Edyta Kłeczek

Katarzyna Pietrykowska

 

Clipboard01

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170