Interwencja w sprawie awarii elektrycznych

Energia

Częste awarie i braki w dostawie prądu są coraz bardziej uciążliwe dla mieszkańców Naszej Gminy. Problem ten wymaga kompleksowego rozwiązania, które w przyszłości zapobiegnie dłuższym brakom w zasilaniu gospodarstw domowych na terenie Gminy Brzeźnica.

 

 

 

 

 

Przeprowadzono rozpoznanie tematu zasięgając opinii elektryków. Usterki wynikają z niewystarczającej infrastruktury technicznej, co za tym idzie sieć energetyczna bezwzględnie musi być poddana modernizacji.

Temat awarii był m.in. przedmiotem spotkania w dniu 27 sierpnia 2015 r. u Wójta Gminy Brzeźnica z Przedstawicielami Firmy TAURON Polska Energia, którą reprezentowali: Kierownik Rejonu - Maciej Kwadrans oraz Doradca Zarządu ds. kontaktu z samorządem – Stefan Jasek.

Jedną z głównych kwestii była sprawa rozwiązania problemu nawracających awarii zaopatrzenia w energię elektryczną Gminy Brzeźnica. Przedstawiciel Tauronu poinformowali o rozpoczętych działaniach mających na celu poprawę warunków dostaw energii elektrycznej do odbiorców na naszym terenie. Z uwagi na znaczące koszty tych inwestycji konieczne jest rozłożenie ich w czasie. Na prośbę Wójta firma Tauronu niebawem ma przedstawić harmonogram prac modernizacyjnych. O dalszych działaniach będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170