Wakacje z językiem angielskim w ZSP w Brzeźnicy

20150707 110226m Tegoroczne wakacje dla wielu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy rozpoczęły się pod znakiem języka angielskiego.

 

 

 

 

 

Już po raz trzeci szkoła gości native-speakera z USA dzięki współpracy z organizacją WorldTeach skupiającą nauczycieli - wolontariuszy uczących nieodpłatnie języka angielskiego na całym świecie. W Brzeźnicy zajęcia prowadzi Caitlin Wilkinson, studentka historii z Indianapolis w stanie Indiana. Uczniowie klas I-VI ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum w ZSP w Brzeźnicy mają możliwość uczestniczenia w niecodziennych lekcjach języka angielskiego, które są doskonałym sprawdzianem ich umiejętności komunikacyjnych, ponieważ Caitlin nie mówi po polsku. Przyjazd wolontariuszki był możliwy dzięki współpracy ZSP z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i realizowaniu projektu Culinary Travels across Brzeźnica Community finansowanego z grantu fundacji NIDA w ramach programu English Teaching oraz dzięki rodzinom uczniów, które zgodziły się gościć Caitlin w swoich domach. Mamy nadzieję, że wakacyjna przygoda z angielskim będzie dla uczniów zachętą do dalszej nauki języka.

Oprócz zajęć z native-speakerem gimnazjaliści realizujący projekt Culinary Travels across Brzeźnica Community mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności z języka angielskiego, organizując i prowadząc lekcje w formie zabaw i gier ruchowych i językowych dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego przy ZSP w Brzeźnicy oraz dla dzieci uczęszczających do świetlicy w Domu Polsko-Słowackim w Bachorowicach. Uczniowie gimnazjum byli zarówno asystentami, jak i nauczycielami prowadzącymi zajęcia. Sprawdzili się w tych rolach doskonale. Może to sposób na podjęcie decyzji o przyszłym zawodzie ?

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170