Gmina Brzeźnica wśród najlepszych w Euroregionie Beskidy

PROJEKTY GALA 2015 4w Nagrodę specjalną i wyróżnienie odebrał w dniu 11 czerwca 2015 roku Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos na Gali Projektów Euroregionu Beskidy.

 

 

 

 

 

Uroczystość została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Region Beskidy” z okazji zakończenia i podsumowania realizacji Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 - 2013. 

Podczas uroczystości nagrodzono najciekawsze i najbardziej efektywne mikroprojekty aż w 9 kategoriach.

Wręczono 7 nagród specjalnych w kategorii: Do Celu, w dowód uznania dla konsekwencji w działaniu i realizacji projektów tworzących spójną całość. Otrzymały je: Gmina Brzeźnica, Gmina Ujsoły, Powiat Żywiecki, Towarzystwo Wspierania Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Gilowaninka, Gmina Rajcza, Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów oraz Gmina Czechowice-Dziedzice. 

 

IMG 0307 PROJEKTY GALA 2015 2 PROJEKTY GALA 2015 3 IMG 0308

 

 

Gmina Brzeźnica w latach 2009-2014 zrealizowała cztery projekty w ramach współpracy transgranicznej w partnerstwie z gminą Divina. Pierwszy z nich projekt pn. „Pejzaże polsko-słowackiej kultury w Brzeźnicy” zdobył I miejsce w Małopolsce oraz III miejsce w Polsce w konkursie Przyjazna Wieś, organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podsumowując zakończony okres programowania 2007-2013 Kapituła konkursu Euroregionu Beskidy nagrodziła Wyróżnieniem projekt pn. „Utworzenie Domu polsko-słowackiego i rozwój transgranicznych klimatów w gminie Brzeźnica” w kategorii: Rozwój infrastruktury turystycznej i okołoturystycznej.

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170