Spływ kajakowy jakiego jeszcze nie było

DSC 7875w Zjawiskowo na wodzie wyglądał 1 Parafialny Spływ Kajakowy zorganizowany w Brzeźnicy pod patronatem honorowym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy oraz Wójta Gminy Brzeźnica Bogusława Antosa.

 

 

 

 

 

Z okazji 30-lecia Parafii w Brzeźnicy koordynator spływu Grzegorz Pyjos z Brzeźnicy wraz z firmą Kajaki na Skawie ożywili 20 czerwca 2015 r. Wisłę i Kanał Łączany-Skawina.

Grupa turystyczna zebrała się pod kościołem w Brzeźnicy, a następnie została przewieziona nad Wisłę do Spytkowic. Tam w sąsiedztwie promu był start spływu. W turystycznych kajakach ponad trzydzieści osób dwójkami płynęło Wisłą aż do Łączan. W Łączanach wpłynęli na Kanał Łączany-Skawina i przemieszczając się pod mostami dotarli do przystani w Brzeźnicy. Meta była przy nowo oddanym do użytku obiekcie Izby Regionalnej Doliny Karpia - budynek starej centrali żeglugi wodnej tuż przy Poczcie.

Finał spływu obfitował w wymianę wrażeń. Z uczestnikami spotkał się Wójt Gminy Brzeźnica, gratulując przedsięwzięcia i udziału. Koordynator Grzegorz Pyjos przeprowadził konkurs wiedzy o Dolinie Karpia. Choć po południu padał rzęsisty deszcz to na kajakarzy nie spadła kropla, bo tak perfekcyjnie zaplanowali spływ w czasie. Na koniec była pyszna strawa, która smakowała wyjątkowo.

Gmina Brzeźnica ma walory do sportów wodnych, a 1 Parafialny Spływ Kajakowy pokazał, że może to być super oferta turystyczna dla mieszkańców i gości.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170