Zachowaj Trzeźwy Umysł

 

http://odpowiedzialnykierowca.pl/wp-content/uploads/2013/05/header_bg1.png

 

W tym roku Samorząd Gminy Brzeźnica przystąpił do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno - edukacyjnej - "Zachowaj Trzeźwy Umysł" oraz „Odpowiedzialny kierowca”. Do realizacji kampanijnych zadań zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

 

Organizatorzy stawiają na zaangażowanie uczestników m.in. poprzez kursy edukacyjne oraz zadania konkursowe z atrakcyjnymi nagrodami.

W ramach kampanii do szkół przekazane zostały praktyczne zestawy dotyczące profilaktyki alkoholowej, m.in. scenariusze zajęć, informatory, plakaty oraz ulotki.

http://zsm2.hrubieszow.info/wp-content/uploads/2015/05/ZTU-logo.jpg

Tematy konkursów  dla SP:

Zdrowe zagranie – Do przeprowadzenia konkursu służy ulotka, na której uczniowie będą musieli poprawnie odpowiedzieć na 5 pytań związanych z siatkówką.

Warto pomagać – uczniowie mają za zadanie narysować lub opisać sytuację ilustrującą hasło tytułowe konkursu.

Nawzajem – to konkurs dla klas i grup świetlicowych polegający na poznaniu sposobu działania lokalnej organizacji pozarządowej i zaprezentowaniu na fotografiach (maksymalnie pięciu).

Tekturowy ludzik – kreatywny konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów jest wycięcie i sklejenie Tymka, a także sfotografowanie go w niecodziennym otoczeniu.

Tematy konkursów dla GM:

Zagrywka w punkt – internetowy konkurs dla gimnazjalistów polega na poprawnym odpowiedzeniu na pięć podchwytliwych pytań dotyczących siatkówki.

Razem lepiej – konkurs plastyczno-literacki, w którym zadaniem uczniów jest opowiedzenie, dlaczego w niektórych sytuacjach praca zespołowa przynosi lepsze efekty?

  1. Nawzajem – konkurs zespołowy (dla klas i grup świetlicowych) polegający na poznaniu sposobu działania lokalnej organizacji pozarządowej i zaprezentowaniu na fotografiach (maksymalnie pięciu).

Tekturowy ludzik – kreatywny konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów jest wycięcie i sklejenie Tymka, a także sfotografowanie go w niecodziennym otoczeniu.

SZUKAMY MŁODYCH MISTRZÓW – nie ustajemy w wysiłkach by promować ciekawych i wyjątkowych gimnazjalistów. W 2015 roku będzie można zaprezentować swoje osiągnięcia na specjalnej stronie internetowej, a jury wybierze pięcioro bezkonkurencyjnych młodych ludzi którzy realizują swoje pasje.

Regulaminy konkursów na stronie: www.TrzezwyUmysl.pl

W tym roku w 15. jubileuszowej edycja Zachowaj Trzeźwy Umysł wśród młodzieży przeprowadzone zostaną badania ankietowe „Młodzi i substancję psychoaktywne”.

Koordynacją działań kampanii na naszym terenie zajmuje się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170