Uczniowie z Sosnowic u rówieśników w Grecji

IMG 1034

W dniach 21-25 maja 2015 roku odbyła się już trzecia wizyta w ramach realizowanego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach międzynarodowego projektu Erasmus+ Touch the Magic of Fairy Tales.

 

 

 

 

 

 

Tym razem odwiedziliśmy szkołę podstawową mieszczącą się w Katerini (Grecja). W wizycie tej brali udział koordynatorzy wraz z nauczycielami z Hiszpanii, Łotwy, Rumunii, Turcji, Portugalii, Czech oraz Polski. Naszą szkołę reprezentowało dwoje nauczycieli: Pani Natalia Fila-Tomska i Pani Marta Wolińska oraz troje uczniów z klasy VI: Natalia Kucharczyk, Emilia Koźmic i Tomasz Kucharczyk. Nasi uczniowie mieli okazję zawrzeć nowe znajomości nie tylko z uczniami z Grecji, ale także z pięciorgiem uczniów z Czech, którzy również wzięli udział w wizycie.

W pierwszym dniu wizyty zostaliśmy uroczyście powitani przez dyrektora szkoły Felekidisa Georgious, wszystkich nauczycieli oraz całą społecznością uczniowską wraz z ich rodzicami. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy prezentacje uczniów, którzy na zakończenie swoich występów wszystkim gościom wręczali gałązkę z drzewa oliwnego. W kolejnych dniach wizyty odbyło się kilka spotkań, podczas których koordynatorzy omawiali zadania projektu. Przedstawione zostały wyniki ankiety związanej z bajkami i legendami, nauczyciele przekazali najważniejsze informacje, które otrzymali od Narodowych Agencji na temat koordynowania projektem, nagrana została płyta wraz z piosenkami o tematyce baśniowej, które zostały przygotowane w szkołach partnerskich. Aby przybliżyć przybyłym gościom kulturę i tradycje tego kraju koordynator z Grecji, Pani Marianna Tsioutsiou zorganizowała wycieczkę do Dion, starożytnego miasteczka i kompleksu świątynnego, położonego u stóp masywu Olimpu, a także do Vergina, gdzie mieści się między innymi grobowiec Filipa II. Największą atrakcją jednak stanowiły Meteory, masywy skał, na szczytach, których umiejscowione zostały Monastyry stanowiące zespół prawosławnych klasztorów. Uczniowie, którzy wraz z nami uczestniczyli w wizycie, byli niezwykle zaskoczeni gościnnością i otwartością rodzin greckich. Uczestnicząc w lekcjach matematyki, religii, języka angielskiego oraz muzyki, z zaciekawieniem obserwowali uczniów podczas ich zajęć, niekiedy brali czynny udział w niektórych z nich. Obdarowani prezentami oraz wzbogaceni w doświadczenia z pobytu, żegnaliśmy ze smutkiem słoneczną Grecję oraz jej gościnnych mieszkańców.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

- Koordynator projektu Marta Wolińska -

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170