Ogromny Sukces Konrada !!!

image1 w Konrad Janus jest uczniem kl. III ZSP Gimnazjum w Brzeźnicy. Jako gimnazjalista brał udział w Ogólnopolskiej XLI Olimpiadzie Geograficznej dla szkół średnich. W etapie rejonowym w Rzeszowie zajął 18 miejsce.

 

 

 

 

 

 

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dn. 7 marca 2015 r., po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu, do zawodów finałowych XLI Olimpiady Geograficznej zakwalifikowano 122 uczniów, którzy osiągnęli co najmniej 110,5 pkt. W gronie tym znalazł się również gimnazjalista z Brzeźnicy. Zawody finałowe odbyły się w Krośnie w dniach 23-26 kwietnia 2015r. i obejmowały zawody terenowe ( oceniane osobno), część pisemną złożoną z trzech testów i część ustną. Konrad po części pisemnej zajął 66 miejsce i otrzymał tytuł finalisty XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej.

 

IMG 0006 olimpiada Krosno 23-26 IV 2015 008

 

 

W zawodach terenowych zawodnicy pracowali w losowo dobranych trzyosobowych zespołach. W tej rywalizacji zespół Konrada zajął 3miejsce.

Udział ucznia kl.III gimnazjum w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej to ogromny sukces samego ucznia jak również jego opiekuna naukowego. Uzyskanie tytułu finalisty wskazuje na posiadanie wiedzy i umiejętności wykraczających poza program liceum ogólnokształcącego. Konrad Janus udowodnił, że gimnazjalista z małej, wiejskiej gminy potrafi rywalizować i pokonywać uczniów z utytułowanych szkół licealnych z całej Polski. Liczy się pasja naukowa, ciekawość świata i pracowitość, a nie miejsce zamieszkania. Dzięki Konradowi Brzeźnica stała się znana wśród geografów w całej Polsce.

 

Opiekun naukowy Konrada Janusa

/ mgr Anna Lang /

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170